Egzaminy z języka niemieckiego Auf dem Weg zum DSD A1 i A2

W tym roku szkolnym po raz pierwszy egzaminy z języka niemieckiego odbyły się online. Jesteśmy bardzo zbudowane postawą uczniów, wspaniała mobilizacja, każdy otrzyma certyfikat. Do egzaminu na poziomie A1 przystąpiło 28 uczniów, z czego aż 17 zaliczyło wszystkie części egzaminu na poziomie A1, do egzaminu na poziomie A2 przystąpiło 24 uczniów, z czego 12 osiągnęło poziom A2. Uczniowie bardzo ładnie zaprezentowali się na egzaminie ustnym. Zależało nam na przeprowadzeniu egzaminu, który daje możliwość zdobycia certyfikatu, ponieważ początki pracy nad językiem są najważniejsze, wtedy rodzi się motywacja i zamiłowanie.

Serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym, także z tak wielkim zapałem, będziemy pracować nad językiem niemieckim.

Dziękujemy za wsparcie i za pomoc w motywowaniu uczniów do pracy. Cieszymy się, że wybraliście klasę dwujęzyczną z językiem niemieckim.

Małgorzata Kaczmar, Ewa Skoczylas

nauczycielki języka niemieckiego